Vi är experter på att åstadkomma bestående förändring.

 

Medarbetare och nätverk

Vi kommer huvudsakligen från bakgrunder inom journalistik och media. Några av oss har arbetat internationellt, andra med politisk kommunikation och någon är publicerad författare. Två av oss har haft byråledande positioner på prisbelönta byråer, en har varit informationschef på flera börsnoterade företag.

Vår organisation gör det möjligt för oss att leverera både mycket små och mycket omfattande uppdrag. När vi behöver extra kapacitet, särskild spetskompetens eller geografisk räckvidd i de nordiska länderna vänder vi oss till våra beprövade partnersamarbeten. Vi har ett brett och aktivt nätverk inom de flesta svenska medier och vi har erfarenhet av att skapa internationell uppmärksamhet för våra uppdragsgivare.

Åsa Johansen
VD
asa.johansen@lennoxpr.se
070 62 355 66

Elin Ahldén Lennox

Elin Ahldén
Konsult och styrelseordförande
elin.ahlden@lennoxpr.se
073 80 933 83

Kalle Dixelius
Konsult
kalle.dixelius@lennoxpr.se
070 77 327 30

Robert Svensson Lennox

Robert Svensson
Konsult
robert.svensson@lennoxpr.se
076 17 555 32

Elin Dahlback
Konsult
elin.dahlback@lennoxpr.se
072 30 126 55

Sophia Åqvist
Ingår i Lennox PR:s nätverk som kommunikationskonsult och projektledare
sophia.aqvist@lennoxpr.se
073 03 780 06

Claes Huber
Ingår i Lennox PR:s nätverk som art director/grafisk formgivare
Filterform sthlm
claes@filterform.com
070 49 123 24

Jan Loosme
Ingår i Lennox PR:s nätverk som varumärkeskonsult
jan.loosme@gmail.com
072 37 608 50

Lotta Loosme
Ingår i Lennox PR:s nätverk som kommunikationskonsult och strategisk rådgivare
lotta.loosme@gmail.com
070 88 158 59

Fredrik Redelius
Ingår i Lennox PR:s nätverk som creative director
Redelius Productions
fredrik@redeliusproductions.com
070 69 375 43